BTÜ Rektörüne Zİyaret (16.08.2019)

Kayapa Organize Sanayi Bölgesi (Kayapa OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Toy, 16 Ağustos 2019 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i, üniversitenin Mimar Sinan Yerleşkesi’ndeki makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yalçın Toy’un ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ve her türlü işbirliklerine açık olduklarını söyledi.

Ev sahipliğinden ötürü Rektör Karademir’e teşekkür eden Yalçın Toy ise Bursa’nın önemli bir sanayi şehri olduğuna dikkat çekti. Toy, “Bursa; turizmiyle, tarihiyle, kültürel mirasıyla, doğasıyla ve sanayisiyle fark yaratan bir şehir konumunda bulunuyor. Bunlara ek olarak iki devlet üniversitesi ve bu üniversitelerin başarılarıyla da dikkatleri üzerine çeken bir kentiz. Biz de Bursa’nın en yeni OSB’si pozisyonunda bulunuyoruz. Meşakkatli bir sürecin içerisindeyiz. Bölgemizin geleceğini şekillendiriyoruz. Bu noktada profesyonel destek alıyor ve her türlü fikre aynı ehemmiyetle yaklaşıyoruz. Üniversitelerimiz de bu süreçte bizlerin önemli paydaşları arasında yer alıyor. Bugünkü ziyaretten güzel fikirler ve işbirliklerine kapı aralanacağına inanıyorum. Bu noktada sizlerle işbirliğine hazırız” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından ziyarette, olası işbirliği konuları masaya yatırıldı.